5 kroków do udanej sesji rodzinnej

5 kroków do udanej sesji rodzinnej

Zdecydowaliście się na sesję rodzinną? Nie wiecie, jak się do niej przygotować? W takim razie zajrzyjcie do poniższego tekstu. W krokach przedstawiamy jak zapewnić sobie udaną sesję rodzinną.

Krok pierwszy – wybierz doświadczonego fotografa

Wielu rodziców, w szczególności mamy są tak zafascynowane przygotowaniami do sesji rodzinnej, że zapominają o tym, jak ważne jest to, by nad jej przebiegiem czuwał ktoś doświadczony. Jeśli chcemy, by nasza sesja rodzinna wypadła świetnie i zapewniła nam niezwykłą pamiątkę, powinniśmy zwracać większą uwagę na to, kto będzie ją robił. Nasza uwaga powinna skupić się tylko na doświadczonych fotografach, ponieważ to oni znają się na swojej pracy i wiedzą, jak zapewnić naprawdę dobre ujęcia. Dobrym przykładem doświadczonego fotografa jest Dariusz Czepiel z Krakowa: https://dariuszczepiel.com/

Krok drugi – odpowiedni wybór miejsca

W rodzinnych sesjach kluczowe znaczenie ma wybór odpowiedniego miejsca. Praktyka pokazuje, że dzieci najlepiej czują się w miejscach, które dobrze znają. Dlatego, zamiast ciągnąć maluchy do studia, lepiej zaprosić fotografa do domu, ogrodu, czy nawet na plac zabaw.

Krok trzeci – rezygnujemy z pozowania

Niektórzy wychodzą z założenia, że sesje rodzinne wychodzą tylko wtedy, gdy się do nich pozuje. Jednak rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej, a pozowanie nie zawsze okazuje się dobrym wyborem, zwłaszcza gdy w danym ułożeniu ciała czujemy się niekomfortowo. Kluczem do zapewnienia sobie dobrych ujęć jest naturalność. Dlatego, zamiast się spinać przed fotografem, zachowujcie się tak, jak by go nie było i nie bójcie się odkryć przed nim swoich uczuć, czy więzi rodzinnych.

Krok czwarty – wybieramy odpowiednie ubrania

Przygotowując się do sesji, warto pomyśleć o wyborze podobnych elementów garderoby dla całej rodziny. Mogą to być okulary, kapelusze, czy inne akcesoria lub ubrania. Dlaczego? Dzięki takim elementom można uzyskać ciekawe ujęcia.

Krok piąty – sesję traktujemy jako zabawę

Niech ta sesja rodzinna będzie dobrą zabawą dla wszystkich, zarówno dla maluchów, jak i dla rodziców. Jeśli potraktujemy ją z przymrużeniem oka, możemy zapewnić sobie naprawdę fantastyczną pamiątkę.