Dlaczego pary wybierają Gdańsk na miejsce ślubu i sesję ślubną?

Dlaczego pary wybierają Gdańsk na miejsce ślubu i sesję ślubną?

Gdańsk, stolica Kaszub, to miasto, które z wielu powodów znane jest każdemu mieszkańcowi Polski. Nie każdy jednak myśli o stolicy województwa pomorskiego jak o idealnym miejscu na sesję ślubną.

Ślub i sesja ślubna w Gdańsku

Tymczasem Gdańsk i Trójmiasto szybko przybierają na popularności wśród par młodych. Dlaczego poza samymi mieszkańcami miasta, na ślub, wesele albo sesję w plenerze coraz częściej decydują się przyszłe pary młode z całej Polski? Na to pytanie odpowie nam fotograf ślubny z Gdańska, Michał Ufniak.

  1. Gdańsk pięknym tłem do zdjęć ślubnych

Pierwszy i najważniejszy powód, dla którego młode pary decydują się na ślub w Gdańsku to oczywiście piękna okolica.

Położenie miasta nad Zatoką Gdańską daje doskonały dostęp do morza i piaszczystych plaż, których pozazdrościłby nie jeden zagraniczny kurort. Molo, Park Reagana czy plaża w Brzeźnie to najbardziej znane zakątki w pasie nadmorskim miasta.

Poza tym Stare Miasto Gdańsk z piękną historyczna zabudową gwarantuje piękne tło dla niezapomnianych zdjęć slubnych. Fotograficzny spacer ulicą Długą i bocznymi uliczkami starej części miasta aż nad Motławę do słynnego Żurawia i po Gdańską marinę oferuje wiele okazji do pięknych zdjęć.

Dla miłośników mniej klasycznej fotografii ślubnej do dyspozycji są tereny starej stoczni. Jej stare magazyny i żurawie zapewnią naszym fotografiom niepowtarzalny industrialny klimat.

Z drugiej strony miasta znajduje się piękny Park Oliwski z malowniczymi ogrodami, których nie powstydziłby się niejeden angielski dworek. Kawałek dalej Lasy Oliwskie otwierają drogę do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

  1. Wypoczynek połączony z fotograficzną sesją ślubna

Dla przyszłych par młodych z pozostałych części Polski, Gdańsk to atrakcyjne miejsce na połączenie przyjemnego z pożytecznym. Wybierając się w okolice Trójmiasta na swoją zdjęciową sesję ślubną, pary spędzają tutaj długi weekend lub czasem zostają na dłuższy wypoczynek.

Dla chętnych na zwiedzanie nieco dalszej okolicy i zrobienie sesji zdjęciowej w innych częściach Trójmiasta, dostępne są jeszcze Sopot i Gdynia. Sopockie Molo czy Klif Orłowski w Gdyni to miejsca, których nie trzeba specjalnie reklamować. Znają je też doskonale pary młode jak i fotografowie ślubni z całej polski. Te dwa miejsca na mapie Trójmiasta przeszły do klasyki motywów w fotografii ślubnej. Klif w Orłowie i Molo w Sopocie przyciągają pielgrzymki nowożeńców chcących wykonać tam swoje pamiątkowe ślubne zdjęcia plenerowe.

Z drugiej strony miasta, oddalona około 15 min drogi od centrum, Wyspa Sobieszewska z pięknymi plażami i rezerwatami przyrody to też bardzo malownicze miejsce na zdjęcia ślubne dla tych którzy chcą uniknąć tłumów turystów w popularniejszych miejscach Gdańska.

  1. Bogata baza noclegowa dla gości

Zaręczone pary planujące swój ślub i wesele w Gdańsku lub w okolicy, mają do swojej dyspozycji bogatą ofertę noclegową i duży wybór sal weselnych. Jest to istotny element w procesie planowania dnia ślubu szczególnie kiedy same pory młode jak i ich goście przyjeżdżają na ceremonię z innych miejscowosci. Różnorodność sal weselnych jest ogromna. Sale i domy weselne nad morzem, na plaży, w lesie, hotele, restauracje i klimatyczne stodoły i karczmy pozwolą parom młodym wybrać coś dla siebie.

Przyjezdni goście weselni na pewno znajdą nocleg w pobliżu sali weselnej jak nie w tym samym miejscu. Wiele miejsc na przyjęcie ślubne oferuje bowiem pokoje dla gości.

Joanna i Sebastian – fotografia ślubna
  1. Duży wybór usługodawców ślubnych

Oczywiście aby wyprawić piękny ślub potrzebni są specjaliści z branży, których w Gdańsku nie brakuje. Duży wybór usługodawców ślubnych jest kartą przetargową miasta i daje pewność przyszłym parom młodym. Szukając sali weselnej, fotografa ślubnego, kamerzysty czy zespołu na wesele, przyszli państwo młodzi mogą wybierać z bogatej oferty profesjonalnych firm usługowych z branży ślubnej.

Gdańsk to także miejsce dużych targów ślubnych. Często pod jednym dachem zbiera się duża grupa specjalistów ślubnych i wystawia swoje oferty dla szukających pomocy w organizacji ślubu i wesela par. Jest to doskonała okazja aby poznać lokalnych usługodawców, pooglądać z bliska ich realizacje i zadać im kilka pytań.

Jak widać, Gdańsk i jego okolice to bardzo atrakcyjne miejsca na ślubnej mapie Polski i nie tylko. Za sprawą prężnie działającego lotniska, nad Motławę ściąga coraz więcej par młodych z zagranicy. Anglia, Szkocja, Norwegia czy Szwecja to kraje z których zakochane pary coraz częściej decydują się na tzw destination wedding w Gdańsku.