Drugi fotograf na ślub – pomocnik w potrzebie

Drugi fotograf na ślub – pomocnik w potrzebie

Ślub to dzień , który każdy chce zapamiętać jako najszczęśliwszy dzień w życiu. Przyjazd całej rodziny z najdalszych zakątków świata , pięknie udekorowana sala oraz kościół , uśmiech Państwa młodych , który trzeba udokumentować. Jak to wszystko ogarnąć ?

Praktyczne rozplanowanie :

Uśredniając na weselu znajduję się w okolicach dwustu osób. Jeden fotograf , który jest na weselu nie jest w stanie udokumentować każdego wydarzenia na sali i poza nią… Do tego niezbędny jest pomocnik fotografa czyli tzw. secound shooter lub drugi fotograf. Kim on właściwie jest ? Jest to osoba , która również ma miano fotografa , ale jest zatrudniona u boku głównego fotografa / pracodawcy. Pomaga w noszeniu obiektywów , statywów , lamp oraz dronów. Jednak jego główne zajęcie to robienie dodatkowych zdjęć.

Ile zarobi pomocnik fotografa ?

Płatność pomocnikowi to indywidualne podejście pracodawcy do tematu jego pracy. Większość pomocników ma płacone od godziny w okolicach 20 / 25 zł od pełnej godziny pracy. Są jednak wyjątki , gdy pomocnik musi wyrobić normę zrobionych zdjęć podczas całego dwudniowego wesela. Istnieje również opcja , gdy pomocnik ma płacone z góry przed całym wydarzeniem. Najbardziej jednak opłacalne jest płacenie od godziny , ponieważ zarobki się wtedy najwięcej.

Jak wybrać pomocnika ?

Najważniejsze przy wyborze pomocnika jest jego CV i ilość wydarzeń na których był. Wskazana jest też rekomendacja innego pracodawcy u którego pracował wcześniej. Warto poprosić kandydata na stanowisko o opis swojej osoby i o portfolio zdjęć , wykonanych podczas różnych wydarzeń. Najlepiej żeby cechował się sumiennością , pracowitością , sporym zaangażowaniem , posiadał ambicję i żeby był otwarty do ludzi i otoczenia. Tacy ludzie powinni być kreatywni. Mile widziana jest znajomość języków obcych – ( goście weselni są z różnych miejsc na świecie ).

Podsumowując warto zaopatrzyć się w pomocnika fotografa. Jego koszty nie są , aż tak duże , a da gwarancję większej ilości ujęć i perspektyw. Musimy jednak pamiętać , żeby owy pomocnik był kompetentny i znał się na sowim fachu , ponieważ przy tak ważnej uroczystości nie ma miejsca na błędy.