Top10 filmów o tematyce ślubnej

Top10 filmów o tematyce ślubnej

Szukasz inspiracji na wesele? A może po prostu chciałabyś miło spędzić wieczór we dwoje przy filmie o tematyce ślubnej, lecz nie wiesz, na który się zdecydować? Poniżej przedstawiamy top 10 filmów o tematyce ślubnej. Koniecznie sprawdź naszą listę!

27 sukienek (2008)

„27 sukienek” to pierwsza z propozycji, która powinna znaleźć się na naszej liście. O czym dokładnie jest ten film? Sam tytuł nie daje do zrozumienia, że to typowy film o ślubie, ale wystarczy sprawdzić fabułę, by dojść do wniosku, że nie powinniśmy go przegapić. Dlaczego? „27 sukienek” opowiada historię Jane – etatowej druhny, która ma sobą aż 27 ślubów. Z każdego z nich, została jej sukienka i teraz Jane przechowuje w szafie aż 27 sukienek, w których występowała na cudzych ślubach. Pewnego dnia jej historię postanawia opisać dziennikarz, specjalizujący się w relacjach z wesel.

Dodatkowo w tym samym czasie przyjeżdża jej siostra Tess i od razu rozkochuje w sobie szefa Jane – Georga. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że Jane również kocha się w George’u. Kiedy Tess prosi ją o zaplanowanie ślubu, cierpliwość Jane się kończy. Co z tego wyniknie? Warto zobaczyć…

To właśnie miłość (2003)

Jeśli pragniemy poznać jeszcze inne filmy o podobnej tematyce, to na pewno godny polecenia jest ten o jakże tajemniczym tytule „To właśnie miłość”. Co się pod nim skrywa? „To właśnie miłość” to film o ślubie komedia, w której zagrały same gwiazdy (głównie brytyjskie). Występują tutaj między innymi Alan Rickam, Colin Firth, czy Emma Thompson. O czym tym razem jest historia? To historia mieszkańców Londynu, która opowiada o perypetiach miłosnych w okresie przedświątecznym. Kto miał szczęście znaleźć się pod urokiem miłości? Kto musi szukać nowego partnera lub niewłaściwie ulokował swoją miłość? Warto się o tym przekonać oglądając „To właśnie miłość”.

Oświadczyny po irlandzku (2010)

W naszym zestawieniu nie mogło również zabraknąć filmu „Oświadczyny po irlandzku” z 2010 roku. To świetny przykład filmy o ślubach komedie, więc na pewno przypadnie do gustu tym, którzy kochają romantyczne historie, ale połączone z dobrą dawką humoru. Tym razem historia skupia się na  Amerykance Annie, która ma zamiar dotrzeć do Dublina, aby w „Leap Day” czyli 29 lutego oświadczyć się swojemu chłopakowi.

Zgodnie z irlandzką tradycją, jeśli tego dnia kobiety oświadczą się swoim wybrańcom, muszą oni powiedzieć „tak”. Niestety dla Anny podróż nie jest łatwa, ponieważ pogoda krzyżuje jej plany. Anna jest jednak zdeterminowana i za wszelką cenę próbuje dotrzeć do chłopaka, zanim skończy się dzień. Czy jej się uda? Warto to sprawdzić!

Kogel Mogel (1988)

„Kogiel Mogel” to jedne z najpopularniejszych filmów Polskich. Przez wielu uznawany jest nawet za typową komedie o ślubach. Dlatego jego również nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu. „Kogiel Mogel” opowiada historię Katarzyny Solskiej, która po egzaminach wraca do rodzinnej wsi. I tu czeka ją niemiła niespodzianka, gdyż rodzina bez jej wiedzy rozpoczęła przygotowania do zaręczyn z bogatym sąsiadem Kolasą. Dziewczyna wpada w rozpacz, bo nie chce wychodzić za mąż, więc w końcu ucieka z domu do Warszawy i tutaj znajduje pracę jako niania.

Powiedz tak (2001)

W tematykę ślubną świetnie wpisuje się film „Powiedź tak” z 2001 roku, gdzie główną rolę zagrała Jennifer Lopez. Jeśli w takim razie kogoś interesują filmy o organizatorkach ślubów to „Powiedz tak” jest godny polecenia. Film opowiada historię Mary Fiore – znakomitej specjalistki od planowania ślubów. Jej kariera rozkwita, zaś życie uczuciowe to totalne fiasko. Jednak wszystko się zmienia, gdy przystojny doktor Steve Edison ratuje ją z dość komicznej opresji, bo w sercu Mary zaczyna kiełkować uczucie i nadzieja na szczęście w miłości. Niestety Stevea kryje pewną tajemnicę, którą Mary odkryje.

Wielkie wesele (2013)

„Wielkie wesele” to świetny przykład filmu, który zapewni dużą dawkę uśmiechu. Dlatego, jeśli interesują nas komedie ślubne, to warto postawić właśnie na ten tytułu. W „Wielkim weselu” poznajemy historię Elli i Dona, którzy nienawidzą się najbardziej na świecie. Teraz jednak będą musieli udawać najszczęśliwszą rodzinę, ponieważ na ślubie ich adoptowanego syna ma pojawić się głęboko wierząca Madonna Soto – biologiczna matka pana młodego. Jak uniknąć katastrofy? Czy to w ogóle możliwe? Warto to sprawdzić!

Uciekająca Panna Młoda (1999)

W naszej top 10 nie mogło zabraknąć uwielbianego przez wszystkie kobiety filmu o jakże zabawnym tytule „Uciekająca Panna Młoda”. Maggie Carpenter już trzy razy uciekała sprzed ołtarza, wprawiając w osłupienie niedoszłych mężów. Jest ładna, sympatyczna, powszechnie lubiana i ma powodzenie u mężczyzn, ale ciągle nie może się zdecydować na tego jedynego i powiedzieć mu sakramentalne „tak”. Jeśli w takim razie lubisz filmy o ślubach, które trzymają w napięciu, to na pewno „Uciekająca Panna Młoda” powinna znaleźć się na Twojej liście do obejrzenia.

Ślubne wojny (2009)

„Ślubne wojny” to przykład filmu, który pokazuje, jak szybko dwie przyjaciółki – Liv i Emma mogą stać się rywalkami i nie mówimy tutaj o toczeniu walki o tego samego faceta, lecz o to, która z nich zorganizuje lepsze wesele. To będzie zatem prawdziwa próba przyjaźni… i jeśli chciałbyś sprawdzić, jak się kończy, to koniecznie filmy o ślubie uzupełnij o tytuł „Ślubnych wojen”. Swojego wyboru na pewno nie pożałujesz, bo tytuł zapewnia dużo dobrego humoru, ale i wzruszenia.

Sposób na teściową (2005)

„Sposób na teściową” to komedia, która pokazuje historię Charlotte, która spotkała mężczyznę swoich marzeń, doktora Kevina Fieldsa. Wszystko by było pięknie, gdyby niemała przeszkoda – jego matka. Apodyktyczna i kontrolująca wszystko Viola Fields, która postanawia rozbić szczęśliwą parę stając się najgorsza na świecie teściową. Jak się skończy ta historia? Możesz się o tym przekonać osobiście! Choć „Sposób na teściową” jest inny, niż wcześniej omawiane filmy o tematyce ślubnej, to z pewnością dostarczy wielu pozytywnych wrażeń. Dlatego zachęcamy do jego obejrzenia.

Cztery wesela i pogrzeb (1994)

Naszą top 10 zamykamy filmem zatytułowanym „Cztery wesela i pogrzeb”. Z jaką historią mamy do czynienia? To opowieść o Charlsie, któremu nie udaje się zbyt długo przetrwać w jednym związku z kobietą. Pewnego dnia na weselu swojego przyjaciela spotyka Carrie, z którą spędza upojną noc. Następnego dnia jednak odrzuca jej propozycję małżeństwa i para się rozstaje. Z czasem bohater rozumie, że zakochał się w Carrie, ale kiedy nadarza się okazja do wyrażenia swoich uczuć, dowiaduje się, że jego ukochana ma wyjść niebawem za mąż.