Jak wybrać profesjonalnego fotografa ślubnego?

Jak wybrać profesjonalnego fotografa ślubnego?

Mając na uwadze, to że zdjęcia ze ślubu będą towarzyszyć Młodej Parze przez niemalże całe życie, warto wybrać fotografa, który spełni ich oczekiwania. Większość z osób oraz firm, które podejmują się tego rodzaju realizacji, jakimi jest robienie zdjęć na ślubach i weselach, ma swoje różnorodne portfolio. Czyli coś takiego, jak galeria wyselekcjonowanych zdjęć, które wykonane zostały na innych ślubach.

Profesjonalna fotografia, to nie tylko samo robienie zdjęć, ale także odpowiedni dobór sprzętu, jakości światła w czasie wykonywania zdjęć czy profesjonalna obsługa. Równie istotne, jak samo zbieranie kadrów, okazuje się być późniejsze obrobienie ich, wydobycie najlepszych ujęć z niemalże tysięcy wcześniejszych błysków flesza. Oprócz tego, aby powstało coś w rodzaju albumu ze zdjęciami oraz swoistego reportażu, konieczne jest poukładanie ich w odpowiedniej kolejności, tak aby oglądanie ich stanowiło dość ciekawą historię.

Fotografia ślubna ma bardzo ważną rolę, zbiera magiczne chwile dwojga zakochanych i chcących budować wspólne życie osób, którzy otoczeni rodziną i bliskimi przyjaciółmi postanowili podjąć wyzwanie i złożyć sobie wzajemnie przysięgę. W tym szczególnym dla nich dniu, obiecują sobie wzajemną miłość, troskę oraz opiekę nad sobą wzajemnie i nad swoimi dziećmi. To chwile pełne wzruszeń, ale także poczucia radości i odpowiedzialności, za wspólne jutro. Zdjęcia wykonane w tym dniu mają szczególną wartość estetyczną, ale także stanowią dokumentację i rodzinną pamiątkę dla nowożeńców i ich rodzin (wartość sentymentalną). Z tego względu warto by taka usługa zrealizowana była przez profesjonalistę.

Profesjonalny fotograf ma w swojej ofercie różne rodzaje zdjęć, także takie czarno-białe. Te są nieco bardziej stylizowane na klasykę gatunku, gdyż kolorowa fotografia pojawiła się znacznie później. Dzięki kolorom można zachować więcej pozytywnych wspomnień, to na nich pojawiają się kolory wystroju sali oraz ubrań gości. Co innego fotografia czarno-biała, ta ma szczególny charakter, bo mimo że nie oddaje kolorów, które na co dzień widzimy, jest w stanie oddać wszelakie emocje, malujące się na twarzach Młodej Pary oraz drobne gesty i detale. A przez to pozwala zachować magiczne wspomnienia na znacznie dłużej, a nawet do nich wracać.

Wiedząc jak ważna jest decyzja wybrania właściwego fotografa na ślub warto kierować się opiniami dotychczasowych klientów, znajomych i rodziny. Dodatkowo można zrobi głębszą analizę zdjęć – nie tylko tych wymuskanych w portfolio ale również pełne reportaże a na spotkani z fotografem również albumy i odbitki. Więcej o tym czym warto się kierować przy wyborze fotografa na wesele tak by nie popełnić błędu można przeczytać w następującym artykule:   https://www.kozinski-foto.pl/jak-wybrac-fotografa-slubnego/