Jak zorganizować ślub i wesele na plaży?

Jak zorganizować ślub i wesele na plaży?

Jesteście na etapie planowania swojego ślubu? Zdecydowaliście się na ślub i wesele na plaży? Nie wiecie, jak się zabrać za organizację tego przedsięwzięcia? Mamy dla Was kilka cennych wskazówek!

Organizacja ślubu na plaży

W organizacji ślubu kluczowe znaczenie ma  dopełnienie formalności. Aby ceremonia zaślubin mogła się odbyć, potrzebujemy daty ślubu oraz urzędnika, który udzieli nam ślubu. W tym celu należy jak najszybciej zgłosić się do urzędu stanu cywilnego i dopełnić formalności.

Co ważne, skoro zdecydowaliśmy już, że ślub ma się odbyć na plaży, to musimy o tym poinformować urząd stanu cywilnego, aby urzędnik mógł się do tego odpowiednio przygotować. Poza tym musimy wskazać, gdzie dokładnie ma się odbyć ceremonia, więc warto przeanalizować, która plaży nas interesuje i zdobyć potrzebne zezwolenia na organizację ślubu.

Na pewno warto też pomyśleć o jakichś dekoracjach, jak również stworzeniu miejsca idealnego na ceremonię zaślubin. Goście, którzy będą uczestniczyli w ceremonii, również powinni mieć zapewnione miejsce do siedzenia, by mogli poczuć się komfortowo. 

Organizacja wesela na plaży

W przypadku organizacji wesela na plaży również czeka nas trochę pracy. Na pewno powinniśmy stworzyć klimat, który sprosta naszym oczekiwaniom, ale nie tylko, ponieważ musimy również pomyśleć o takich aspektach jak muzyka, oświetlenie, czy catering. Na naszym weselu nie może przecież zabraknąć ani dobrej zabawy, ani jedzenia.

Dlatego organizując wesele, warto poszukać kapeli lub DJ, który chętnie będzie zabawiał gości, jak również firmy, która dostarczy nam jedzenie i zajmie się obsługą gości. Warto również pomyśleć o komforcie gości. Muszą mieć odpowiednie miejsce do zabawy i odpoczynku. Idealnym wyborem może okazać się wypożyczenie namiotu wraz z wyposażeniem, czyli krzesłami i stolikami.

Taki namiot rozstawiony na plaży zapewni gościom komfort w czasie spożywania posiłków. Na weselu nie powinno zabraknąć też dekoracji, a w szczególności kwiatów. Dobrym pomysłem może okazać się motyw przewodni wesela, a wesele na plaży daje nam wiele możliwości.

Nie zapomnijmy też o wynajęciu doświadczonego fotografa ślubnego, który godnie upamiętni nasz ślub na plaży np. fotograf ślubny Przemysław Białek z województwa zachodniopomorskiego który ma doświadczenie w tego typu ślubach i weselach organizowanych nad morzem.