Jak zorganizować swój wymarzony ślub za granicą (destination wedding)

Jak zorganizować swój wymarzony ślub za granicą (destination wedding)

Marzy Wam się ślub za granicą? Nie wiecie, jak go zorganizować? Zajrzyjcie do poniższego tekstu, gdyż może dostarczyć Wam wielu cennych wskazówek.

Organizacja ślubu za granicą – od czego zacząć?

Przede wszystkim powinniśmy się zastanowić nad swoimi oczekiwaniami. Jak chcemy, by nasz ślub wyglądał? Czy ma to być skromna uroczystość tylko ze świadkami? A może chcemy, by w ceremonii wzięli udział też najbliżsi? Musimy mieć świadomość tego, że ślub za granicą może być spełnieniem marzeń dla nas, ale niekoniecznie dla naszych gości. Sama podróż za granicę generuje dodatkowe koszty, więc nie każdy może zdecydować się na taki krok. Dlatego w przypadku organizacji zagranicznego ślubu, warto mieć świadomość, że nie każdy może na niego dotrzeć. Poza tym musimy liczyć się z kosztami. Aby mieć pewność, że stać nas na takie przedsięwzięcie, warto sprawdzić posiadany budżet. Gdy dokładnie ustalimy, ile możemy przeznaczyć na ten cel, możemy zabrać się za dalszą organizację.

Najważniejsze ustalenia, czyli wybieramy datę i miejsce ślubu

Najważniejsze ustalenia ograniczają się do wyboru daty oraz miejsca, w którym odbędzie się ślub. Na tym etapie powinniśmy razem usiąść i sprawdzić swoje kalendarze, by później nie okazało się, że któreś z nas nie może wyjechać na swój własny ślub. Jeśli zamierzamy zabrać innych członków rodziny na swój ślub, sprawdźmy, czy wybrana data nie koliduje też z ich zobowiązaniami, czy obowiązkami. Jeśli wszystko będzie przebiegało zgodnie z naszymi ustaleniami, możemy zabrać się za wybór miejsca. A może piękny romantyczny ślub w Toskanii (Tuscany wedding). Skoro ma to być ślub marzeń, to warto postawić na takie miejsca, które zapewnią nam odpowiedni klimat i które są bliskie naszemu sercu.

Dopełnienie formalności

Warto również wiedzieć, że ślubu za granicą nie bierze się z marszu. Jeśli chcemy, by nasz zagraniczny ślub był ważny, musimy dopełnić wszelkich wymaganych formalności. Jakich? To zależy od tego, na jaki rodzaj ślubu się zdecydujemy. Dlatego warto wcześniej sprawdzić, co należy zrobić, by ślub wzięty za granicą był ważny również w naszym kraju. 

Pozostają detale

Gdy najważniejsze rzeczy za nami trzeba jeszcze zorganizować wszystkich usługodawców ślubnych. Kwiaty, dekoracje, suknia, katering i nie zapominajmy o fotografie ślubnym. Najlepiej zdecydować się na doświadczonego fotografa ślubnego który zrobił nie jeden reportaż na wyjazdowym ślubie zagranicznym (destination wedding) jak np. Nat Kontraktewicz.