Jakimi kryteriami kierować się przy wyborze fotografa na ślub

Jakimi kryteriami kierować się przy wyborze fotografa na ślub

Wybór fotografa ślubnego to nie lada wyzwanie. Jak wybrać kogoś odpowiedniego? Istnieje kilka kluczowych aspektów, na jakie powinniśmy zwrócić uwagę. O ile czym mowa? Sprawdzamy!

Doświadczenie fotografa

Najważniejsze powinno być dla nas doświadczenie danego fotografa i nie mówimy tutaj o pracy w zawodzie, lecz o pracy jako fotograf ślubny. Wszystko dlatego, że każdy rodzaj fotografii jest inny, wymaga też innych umiejętności. Jeśli chcemy zapewnić sobie piękną pamiątkę w postaci zdjęć z dnia ślubu, to musimy postawić na usługi kogoś, kto ma doświadczenie w tego typu fotografii.

Portfolio

Nie tylko doświadczenie się liczy, ale również jakość pracy i jej efekty. Dlatego powinniśmy sprawdzić portfolio danego fotografa i ocenić, czy jego zdjęcia spełniają nasze oczekiwania. Jeśli okaże się, że coś nam nie odpowiada, to zawsze warto sprawdzić ofertę innych fotografów.

Zakres usług

Na uwagę zasługuje również zakres świadczonych usług. Musimy mieć świadomość, że nie każdy fotograf świadczy identyczny zakres usług i jeśli tego nie zweryfikujemy, to może okazać się, że później przeżyjemy rozczarowanie. Dlatego przede wszystkim powinniśmy określić, jaki zakres usług nas interesuje, a następnie zweryfikować, czy pokrywa się z tym, co może nam zaoferować dany fotograf.

Dotyczy to jednakowo obecności fotografa w czasie przygotowań, błogosławieństwa, jak i samej ceremonii, czy przyjęcia weselnego. Poza tym warto sprawdzić, czy dany fotograf zajmie się plenerową sesją zdjęciową i czy to wchodzi również w zakres usług.

Opinie innych klientów

Nie bez znaczenia powinno być również to, jaką opinią cieszy się wybrany przez nas fotograf ślubny. Dlatego, zanim podejmiemy ostateczną decyzję, warto sprawdzić, co o nim mówią inni klienci. W ustaleniu tego pomoże nam Internet, a w szczególności miejsca, w których internauci chętnie dzielą się swoimi opiniami i doświadczeniami. Do takich miejsc możemy zaliczyć fora tematyczne, media społecznościowe, jak również portale branżowe.

Cena

To nie jedyny i nie najważniejszy aspekt wyboru fotografa ślubnego lecz istotny dla naszego budżetu ślubnego. To ile kosztuje fotograf ślubny zależy od wielu czynników w tym doświadczenie, sprzęt, popularność i kunszt fotografa a także co zawierają poszczególne oferty – pakiety. Najważniejsza będzie ocena ceny do jakości tak byśmy byli zadowoleni z realizacji usługi i cieszyli się piękną pamiątką na lata.