O co pytać kamerzystę ślubnego przed podpisaniem umowy

O co pytać kamerzystę ślubnego przed podpisaniem umowy

Czeka Was wybór kamerzysty? Nie wiecie, o co powinniście go pytać przed podpisaniem umowy? Zajrzyjcie do naszego tekstu, a dowiecie się wielu przydatnych informacji!

Doświadczenie

Najważniejszych aspektem powinno być dla nas, kim jest nasz kamerzysta. Dlatego nie zaszkodzi zapytać o dotychczasowe realizacje, czy wykształcenie. Godne uwagi osoby to takie, które mają bogate doświadczenie i to nie tylko w pracy z kamerą, ale również obsługą wesel.

Musimy mieć świadomość, że tego typu uroczystości wymagają specjalnej obsługi, więc warto zapewnić sobie wsparcie kamerzysty, który nie tylko rejestruje całą uroczystość, ale również potrafi wychwycić najpiękniejsze momenty i je podkreślić. Dobrą praktyką jest również sprawdzenie portfolio. Kilka filmików z dotychczasowej pracy pozwoli nam sprawdzić styl pracy kamerzysty i ustalić, czy jest w stanie sprostać naszym oczekiwaniom.

Zakres usług i cennik

Kluczowe znaczenie ma również zakres usług, jak i cennik, dlatego warto porozmawiać z kamerzystą o tym, co składa się na jego usługi. Powinniśmy dowiedzieć się, w jakich godzinach pracuje, jak długo będzie na naszej uroczystości, a także, na co dokładnie możemy liczyć z jego strony.

Równie ważny jest cennik, więc jeśli chcemy później uniknąć rozczarowania, to warto dowiedzieć, co składa się na wybrany przez nas pakiet i czy nie występują żadne dodatkowe opłaty, a także czy oferowana przez niego cena jest stała.

Nieprzewidziane usterki

Choć nikt z nas nie myśli o tym, że w dniu ślubu może dojść do awarii, czy innego nieprzewidzianego zdarzenia, to takie sytuacje się zdarzają. Warto wiedzieć, jakie rozwiązania kamerzysta na wesele bierze pod uwagę, gdy okaże się, że jego sprzęt będzie niesprawny, albo on nie będzie mógł się zjawić na naszym weselu.

Profesjonalista powinien mieć zawsze zapasowy sprzęt, a na nieprzewidziane sytuacje korzystać z pomocy innego kamerzysty, którego wówczas wysyła do Młodej Pary. Jeśli okaże się, że wybrany przez nas kamerzysta jest odpowiednio przygotowany na wszelkie problemy, to możemy być pewni, że wszystko przebiegnie bezproblemowo.