oferta fotografa ślubnego – czyli ile kosztuje fotograf na wesele

oferta fotografa ślubnego – czyli ile kosztuje fotograf na wesele

Dla wielu z nas koszt wynajęcia fotografa ślubnego odgrywa kluczowe znaczenie przy wyborze. Dlatego staramy się patrzeć nie tylko na osiągnięcia danego fotografa ślubnego, ale również na cennik. Z jakimi dokładnie kosztami musimy się liczyć? Ile kosztuje fotograf na wesele? Sprawdzamy!

Oferta fotografa ślubnego – co może się na nią składać?

Trzeba przyznać, że oferta fotografa ślubnego może być bardzo zróżnicowana. Na pewno na rynku nie brakuje fachowców, którzy zapewnią kompleksową obsługę, czyli będą towarzyszyć nam przez cały dzień – od przygotowań, po błogosławieństwo, ceremonię zaślubin, przyjęcie weselne i na sesji plenerowej kończąc.

Jednak ci sami fachowcy są w stanie dostosować swój zakres usług do naszych oczekiwań, ponieważ nie każdy oczekuje tak pokaźnej ilości zdjęć i nie życzy sobie obecności fotografa w tak intymnych momentach, jak np. przygotowania w domu.

Cennik – od czego zależy?

Musimy mieć świadomość, że na cennik fotografa ślubnego zależy od wielu różnych aspektów. Oczywiście kluczowe znaczenie ma to, na jaki zakres usług się zdecydujemy, ale nie tylko, ponieważ również ważne jest to, jak długo dany fotograf będzie musiał pracować. Na tym jednak nie koniec, ponieważ pod uwagę brana jest również odległość fotografa od miejsca jego pracy, koszty dojazdu, jak również nakład pracy.

O wiele mniej pracy czeka fotografa, który musi stawić się dopiero w kościele i być obecnym w czasie przyjęcia weselnego, niż tego, który podjąć się obecności już od momentu przygotować w domach Młodej Pary.

Ile zapłacimy za fotografa na wesele?

Każdy, kto oczekiwał konkretnych stawek, może lekko się rozczarować. Wszystko dlatego, że nie da się jednoznacznie określić, ile będzie kosztowało nas wynajęcie fotografa na wesele. Ostateczny koszt usługi zawsze ustalany jest indywidualny, zgodnie z zakresem świadczonych usług. Dobry reportaż ślubny może mieć swoją odpowiednią wartość ale należy pamiętać, że jest to pamiątka na całe życie dlatego nie warto oszczędzać na tej usłudze.

Oznacza to, że jedna para może za fotografa ślubnego zapłacić od około 1500 zł, a inna może przewyższyć koszt fotografa na wesele nawet kilkukrotnie (nawet do 10 tyś zł), zwłaszcza jeśli zażyczy sobie sesji ślubnej poza granicami naszego kraju.