Pierwszy taniec na weselu

Pierwszy taniec na weselu

Jedną z najbardziej wyczekiwanych przez gości częścią wesela jest pierwszy taniec. Niestety dla Was, czyli Pary Młodej może to być niezwykle stresujące doświadczenie. Postaram się podpowiedzieć Wam, co możecie zrobić, by ta część wesela była dla Was przyjemna i dostarczyła Wam jak najmniej zmartwień.

Symbolika pierwszego tańca na weselu

Pierwszy taniec jest nie tylko okazją do zaprezentowania swoich umiejętności tanecznych. Zgodnie z dawnymi zwyczajami symbolizuje on chęć wspólnego spędzenia życia przez Parę Młodą. Wykonywane podczas tańca kroki są pierwszymi wspólnymi w życiu małżonków. Poza tym to właśnie pierwszy taniec otwiera właściwą część imprezy, czyli taneczną zabawę. A wielu gości już po wyjściu z kościoła z niecierpliwością czeka na to, by zaszaleć na parkiecie.

Pierwszy taniec – czy musi być idealny?

Istnieją pewne rodzaje tańca, które idealnie pasują na pierwszy taniec. Chciałbym jednak dać Wam jedną radę. Powiem Wam to nie tylko ja, bo taką wskazówkę zawiera każdy poradnik ślubny. Pierwszy taniec jest dla Was i to Wy macie czuć się w nim dobrze. Wybierzcie więc taniec dopasowany do Waszych umiejętności, kondycji, strojów oraz piosenki, którą wspólnie wybraliście. Pod uwagę weźcie też to, jak duży jest parkiet na sali weselnej oraz z czego został wykonany. Podczas wyboru piosenki pamiętajcie, że nie powinna ona być zbyt długa. Istotne jest również to, by jej tekst dotyczył szczęśliwej miłości.  

Jaki taniec wybrać na pierwszy taniec?

Pierwszy taniec wywołuje wiele obaw u przyszłych małżonków. Wspólnie zdecydujcie, w jakim tańcu czujecie się najlepiej. Romantyczne i eleganckie tańce klasyczne, takie jak walc angielski czy walc wiedeński, to idealny wybór na pierwszy taniec. Jeśli kochacie tańczyć na co dzień i lubicie okazywać swoje emocje całemu światu, możecie zdecydować się na energetyczną salsę lub zmysłową rumbę. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by pierwszy taniec wyszedł poza utarte schematy. Możecie stworzyć zabawną choreografię z rekwizytami. Pozwoli to rozluźnić Wasze napięcie, a goście z pewnością będą zachwyceni. Do takiego tańca możecie również zaangażować wszystkich uczestników wesela. W przypadku, gdy taniec nie jest Waszą mocną stroną i obawiacie się potknięć, pomyślcie o tym, by lekko kołysać się na parkiecie podczas gdy goście weselni otoczą Was kółeczkiem. Niepewne ruchy pomoże Wam również ukryć tzw. ciężki dym snujący się romantycznie na parkiecie.

Czy warto wybrać się na kurs pierwszego tańca?

Kurs tańca weselnego to świetny wybór dla par, które pragną zaprezentować się perfekcyjnie na parkiecie. Wykwalifikowani instruktorzy mogą pokazać Wam podstawowe kroki lub stworzą choreografię specjalnie dla Was. Taki kurs to wydatek kilkuset złotych, ale efekt może przejść Wasze najśmielsze oczekiwania.