wesele unplugged

wesele unplugged

Wesele unplugged cieszy się coraz większą popularnością. Jak je zorganizować? Podpowiadamy!

Wesele unplugged – o czym mowa?

Unplugged wedding zwane również weselem unplugged w tłumaczeniu na język polski oznacza odłączone wesele. Jednak znaczenie tego terminu jest o wiele głębsze, a pod weselem unplugged skrywa się ślub z zakazem używania kamer, aparatów i telefonów komórkowych przez gości. Jak to powinniśmy rozumieć?

Goście uczestniczący zarówno w ceremonii zaślubin, jak i w przyjęciu weselnym są proszeni o nieużywanie telefonów i aparatów fotograficznych. Jedynym posiadaczem aparatu w tych okolicznościach jest wynajęty do tego profesjonalny fotograf ślubny. Głównym celem tego typu przedsięwzięć jest zachęcenie gości do skupienia i udziału w zabawie, a także umożliwienie fotografom i kamerzystom wykonywanie pracy w spokoju.

Zdarzają się przypadki, gdzie zakaz robienia zdjęć dotyczy całego wydarzenia, lecz przeważnie obejmuje on tylko te najważniejsze momenty, czyli np. samej ceremonii, pierwszego tańca, oczepin itp.

Wesele unplugged – jak je zorganizować?

Jak zorganizować wesele unplugged? Jak sprawić, by osoby, które do tej pory nie rozstawały się z telefonem, zapomniały na jeden wieczór o jego istnieniu? Możliwości mamy całkiem sporo i już na etapie zapraszania gości warto dać im do zrozumienia, by pozostawili swoje telefony w domu, w samochodzie, czy w torebce i nie zakłócali tego wyjątkowego dnia.

Jak to zrobić? Dobrą praktyką jest szczera rozmowa, ale również zaznaczenie wyjątkowości danej uroczystości na samym zaproszeniu. Możemy dać do zrozumienia w formie wierszyka, czy krótkiej rymowanki, że tego dnia chcemy odłączyć się od telefonów. Poza tym zawsze możemy dołączyć oddzielną karteczką z informacją, że na naszym weselu nie życzymy sobie używania telefonów.

Reakcja gości może być różna, ale zawsze możemy pomyśleć o małej rekompensacje i organizacji fotobudki. Nie dość, że tego typu atrakcje dają dużo dobrej zabawy, to sprawiają, że z dnia ślubu pozostaje ładna pamiątka, bo nawet dobrej jakości aparat w telefonie nie zrobi tak oryginalnych zdjęć, jak fotobudka. 

Wesele unplugged to wspaniała alternatywa dla osób ceniących spokój i prawdziwe zaangażowanie gości weselnych. Osoby organizujące przyjęcie weselne w kameralnych okolicznościach, w stylu slow, w alternatywnych miejscach do tego stworzonych jak np. Cicha 23 będą zachwycone ideą wesela unplugged.