Wesele we własnym ogrodzie – idealne rozwiązanie na wesele w pandemii

Wesele we własnym ogrodzie – idealne rozwiązanie na wesele w pandemii

Pandemia sprawiła, że wszystkie sale weselne i restauracje zostały zamknięte, a to poskutkowało tym, że wiele par stanęło przed ogromnym dylematem. Co robić w takich sytuacjach z weselem? Rezygnować z hucznego wesela? A może przełożyć całe przedsięwzięcie? Idealnym rozwiązaniem może okazać się wesele we własnym ogrodzie!

Dlaczego postawić na wesele we własnym ogrodzie?

Dlaczego mamy rezygnować z wesela w salach specjalnie przeznaczonych do tego celu? Dlaczego lepszym wyborem będzie ogród? Trzeba mieć świadomość, że pandemia tak szybko nie odpuści, a to jest jednoznaczne, z tym że nadal sale weselne mogą być zamknięte, a to oznacza, że i tak nie zorganizujemy swojego przyjęcia. Dlatego, zamiast czekać na cud, lepiej pomyśleć o innych rozwiązaniach i jednym z nich jest właśnie organizacja wesela we własnym ogrodzie.

Co ciekawe, na tego typu przedsięwzięcie możemy wynająć namiot weselny i sprawić, że goście także będą mieli zapewniony komfort, a my nie będziemy musieli rezygnować ze swoim marzeń o przyjęciu weselnym. Dodatkowo takie namioty można dekorować zgodnie ze swoimi preferencjami, więc dodatkowo wystarczy sięgnąć po odpowiednie dekoracje, a na pewno się nie zawiedziemy. Warto również pamiętać, że w swoim ogrodzie możemy organizować przyjęcie w dogodnym dla siebie terminie – nic nas nie ogranicza i mamy pełną swobodę również przy zapraszaniu gości.

Jak zorganizować wesele we własnym ogrodzie?

Jak już wspomnieliśmy, w przypadku wesela we własnym ogrodzie, mamy pełną swobodę. Możemy zdecydować się na wypożyczenie namiotu, co sprawi, że będziemy przygotowani na każdą pogodę i żadne zmiany aury nie będą nam straszne. Aby namiot sprawdził się w naszym ogrodzie, warto go dobrać do jego wielkości, jak również do ilości osób, które planujemy zaprosić na wesele.

Oczywiście warto mieć na uwadze odgórne wytyczne i stosować się do zasad mówiących o liczbie gości. Jednak na pewno organizując wesele w ogrodzie wyda się o wiele bezpieczniejszym rozwiązaniem, niż uczestnictwo w przyjęciu na zamkniętej sali. Poza tym warto pomyśleć także o oprawie muzycznej, cateringu, czy dekoracjach, ponieważ takie detale wpływają na całokształt przedsięwzięcia.